Skip to Content

Jaunas iespējas portālā: veidot darba grupas

Jaunas iespējas portālā: veidot portālā darba grupas un pieteikties jau esošajās.
Ir iedarbināts viens no galvenajiem iecerētajiem portāla lietotāju sadarbības rīkiem - iespēja veidot darba grupas. Mūsu redzējumā tā ir virtuāla darba vide, lai portāla lietotāji varētu apvienoties reālu darbu veikšanai. Ja sākotnēji tas varētu būt kāds kopīgi sagatavots izziņas materiāls vai publikāciju virkne, tad ar laiku ceram redzēt te organizējamies nodarbības, kursus, mācību nometnes un pat jaunu skolu aizmetņus.

Šī iespēja radīt savu darba grupu tiek dota katram reģistrētam lietotājam. Grupas var būt gan publiski pieejamas, gan privātas. Savā jaunizveidotajā grupā katram būs iespēja veidot rakstus - gan privātus, gan arī publiski apskatāmus, kā arī atsevišķus rakstus - kopīgi rediģēt ar saviem grupas biedriem. Katrai darba grupai ir dots arī pašai savs forums. Lasiet rakstu tālāk, lai apskatītu plašāku jauno iespēju sarakstu.

 

Plašāks jauno iespēju saraksts:

 

1. Grupu veidošana. Iespēja veidot jaunas darba grupas - pieejama katram reģistrētam lietotājam, tiklīdz viņš ierakstījies portālā ar savu lietotājvārdu un paroli. Lai izveidotu jaunu grupu, Jums jāspiež uz saites "Veidot saturu" un pēc tam uz "Darba Grupa" lietotāja izvēlnē (kreisajā malā, zem dzeltenās zvaigznes).
2. Rakstu veidošana. Darba grupu dalībnieki var veidot rakstus, un publicēt tos savas grupas sākuma lapā.
3. Grupas forums. Katrai jaunai grupai automātiski tiek dota arī sava foruma vieta, kurā grupas dalībnieki var veidot diskusiju tēmas. Iespējams izveidot arī apakš forumus labākai foruma tematu organizācijai.
4. Kopīgi rediģējamu rakstu veidošana. Darba grupu ietvaros ir iespēja veidot arī kopīgi rediģējamos rakstus, kurus visi grupas dalībnieki var izmainīt vai papildināt. Pagaidām vēl nav iespēja saglabāt katru rediģēto variantu, tādēļ ieteicams katrreiz rakstīto tekstu saglabāt arī uz sava datora, lai būtu uz ko atsaukties, ja kāds cits grupas dalībnieks veic nevēlamas izmaiņas.
5. Failu augšupielādēšana. Sākot ar šo brīdi, katram reģistrētam lietotājam ir dota iespēja augšupielādēt failus uz šī portāla servera. Tas noder, lai veidojot rakstus un foruma ierakstus, jums būtu iespēja pievienot savam tekstam attēlus un citus failus. Sākotnēji katram lietotājam dotais augšupielādējamo failu apjoms ir 1 MB, bet administrators var palielināt šo apjomu pēc Jūsu iesūtīta pieprasījuma.
6. Augšupielādējamo failu veidi. Attēlu formāti: gif, png, jpg, jpeg. MS Office dokumentu formāti: doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx. Failu arhīvu formāti: zip, rar, 7z.
7. Grupas blogs. Katras grupas sākuma lapa vienlaikus darbojas arī kā grupas blogs, jeb ziņu lapa, kurā grupas biedri, padarot izvēlētos rakstus par publiski apskatāmiem, var pastāstīt citiem par savām aktivitātēm, publicēt strukturētus informatīvus rakstus.
8. Rakstu iesniegšana. Grupu dalībnieki var iesniegt vai ieteikt savus jaunizveidotos rakstus, kas viņuprāt varētu būt noderīgi portāla galvenajām sadaļām, portāla redakcijai publicēšanai. Portāla redaktori palaikam arī paši pārskatīs darba grupu blogus un forumus. Ja jūsu darba grupā tiks atrasts raksts, kas varētu noderēt kādā no portāla galvenajām sadaļām, Jums tiks lūgta atļauja  izmantot šo rakstu publicēšanai.
9. Piesakies citās grupās. Katram lietotājam ir arī iespēja pieteikties jau esošajās darba grupās.
10. Uzaicini draugus! Darba grupu dalībnieki var uzaicināt savus draugus un domubiedrus savā grupā, ierakstot uzaicinājuma formā lietotājvārdus, ar kādiem viņu draugi šajā portālā reģistrējušies, vai vienkārši drauga epasta adresi.
11. Jūs varat būt biedrs vairākās grupās vienlaicīgi.

12. Grupas uzrādīšana portāla grupu sarakstā, forumu publicēšana. Sākotnēji jaunizveidotās grupas nebūs redzamas citiem portāla apmeklētājiem. Ja vēlaties, lai jūsu darba grupa ir redzama grupu sarakstā (http://www.tavaskola.lv/?q=og), lūdzu sazinieties ar portāla administrāciju caur šo saziņas formu (http://www.tavaskola.lv/?q=contact). Tas pats attiecas uz grupas forumu publicēšanu.

Lai izmantotu vairumu no šīm iespējām, Jums vispirms ir jābūt reģistrētam lietotājam un ir jāierakstās portālā ar Jūsu reģistrēto lietotājvārdu un paroli. Ja vēl neesat paspējis piereģistrēties, to ir iespējams izdarīt šeit: http://www.tavaskola.lv/?q=user/register. Reģistrēšanās process parasti aizņem pāris minūtes.

Ar prieku uzņemsim katru jūsu iniciatīvu un aktivitāti, izstrādāsim arvien jaunas iespējas un rīkus, un cerēsim, ka šis portāls jau pavisam drīz kļūs par aktīvu un dzīvīgu darba vidi visiem tā radošajiem lietotājiem! Veiksmi darbā!

Ja rodas kādi jautājumi, lūdzu sazinieties ar mums: http://www.tavaskola.lv/?q=contact