Skip to Content

Pamati

Senie, esošie un topošie izglītības pamati

Pamati - apkopojošais raksts, kas šeit būs, vēl tikai top... Pagaidām vari iepazīties ar  primsdzimšanas, Montesori un Ščetiņina sākuma rakstiem (izvēlnē kreisajā malā). Sekos papildinājumi, labojumi un apakštemati šiem jau esošajiem tematiem, kā arī jauni. Pie šīm un citām tēmām strādā brīvprātīgas darba grupiņas un arī Tu vari būt starp viņiem, ja Tev ir kas visiem pasakāms.

Jaunākie ieraksti šajā sadaļā:

Starptautiskā prenatālās izglītības konference Latvijā

4. Jūnijs, 2013
Laipni aicinām piedalīties projekta „Mūsdienu zinātnes un tradicionālās kultūras zināšanu apvienošana prenatālajā izglītībā vecākiem un speciālistiem” Starptautiskā prenatālās izglītības konferencē 2013.gada 17.jūnijā Konferenču centrā „Citadele” Republikas laukumā 2A, Rīgā, Latvijā
Sociālo pakalpojumu aģentūra
Lasīt tālāk...

Pasaules Prenatālās izglītības asociāciju organizācija OMAEP

4. Jūnijs, 2013
Prenatālās izglītības būtība Katra māte, katrs tēvs, katra ģimene, katra valsts vēlas gudrus, veselus un līdzsvarotus bērnus. Bet no viņiem reti kurš zina, ka var patiešām efektīvi rīkoties un  radīt apstākļus, lai pasaulē nāktu šādi bērni.
Mirdza Liepiņa
Lasīt tālāk...

Ziema – labākais laiks, lai gūtu jaunas zināšanas un pieredzi jaunām izvēlēm!

14. Februāris, 2013
Cilvēka dvēsele līdz ar dabas rimtumu ziemā nomierinās no virpuļojošām silto gadalaiku emocijām. Tas ir labākais laiks, lai rāmā mierā atvērtu savu prātu jaunu zināšanu apguvei, ieskatītos sevī un uzdotu jautājumus, uz kuriem atbildes ir nozīmīgas jaunām izvēlēm. Viens no pēdējā laika aktuālākajiem jautājumiem Latvijas sabiedrībā ir jautājums par izglītību, tās kvalitāti, reformām un izvēles iespējām.   Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs sadarbībā ar „Vidzemes valdorfizglītības atbalsta biedrību” no 9.februāra piedāvā vecākiem, pedagogiem un citiem interesentiem divpadsmit semināru ciklā izzināt dažādus jautājumus, kas saistīti ar cilvēka, īpaši bērna, attīstības jautājumiem, izglītības vērtībām, cilvēka attīstības cikliem, ritma spēku, dažādām maņām un to kopšanu, veselīgu izglītību un audzināšanu, kā arī ar valdorfizglītības pamatnostādnēm un metodēm sākot no pirmsskolas līdz pat vidusskolas noslēgumam.
Lasīt tālāk...

Valdorfizglītība. Jaunas skolas veidošanās Valmierā.

20. Jūlijs, 2012
”Bērni ir puķes Dieva pasaules dārzā, kas uz laiku ir uzticēti mūsu mīlestībai un kopšanai, bet kas attīstās un aug pēc viņu pašu nesatricināmiem likumiem.” (Z.Mauriņa.) Mūsdienu pasaulē svarīgi būtu, lai bērni audzināšanas un izglītošanas procesu gaitā spētu sevī attīstīt drosmi un iniciatīvu uzņemties atbildību par savu dzīvi, pieņemot savu vienreizējo likteni un būt tam par saimnieku, savas dzīves noteicēju. Un nevis pastāvošā sabiedrība un politiskā sistēma ir tā, kas nosaka izglītības saturu un vērtības, bet katra bērna vienreizējā personība. Šo pamatdomu par izglītību ir izteicis Valdorfpedagoģijas veidotājs Rūdolfs Šteiners.
Ieva Zunda
Lasīt tālāk...

Tradicionālie stāsti Cēsīs

31. Maijs, 2012
2.jūnijā Cēsu pils dārzā Cēsu pilsētas svētku viesi aicināti apmeklēt vienu no svētku sadaļām „Tradicionālie stāsti”, kas būs veltīta mūsu kultūrvēsturiskā mantojuma būtiskai daļai – tradīcijām.
Lasīt tālāk...

Projekts muzicēšanas tradīciju saglabāšanai un pārmantošanai

6. Marts, 2012
http://muzikanti.lv/ Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība sadarbībā ar Tradicionālās kultūras biedrību APRIKA un Tautas muzikantu biedrību, realizē Eiropas sociālā fonda līdzfinansētu projektu NVO aktīva līdzdalība muzicēšanas tradīciju saglabāšanas un pārmantošanas procesu plānošanā un praktiskajā realizācijā.
Pārdaugavas tautas mūzikas biedrība.
Lasīt tālāk...

Folkloras skolas I sesija

15. Februāris, 2012
Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs (KNMC) rīko Folkloras skolas I sesiju. Skolas mērķis ir paplašināt zināšanas tradicionālajā kultūrā un ar to saistītajās nozarēs (arheoloģija, antropoloģija, filozofija). Skolas mērķauditorija sākotnēji bija folkloras kustības dalībnieki un citi ar folkloras kustību saistīti un tajā ieinteresēti ļaudis, taču šobrīd tā ir krietni paplašinājusies, aptverot visdažādāko sabiedrības sfēru pārstāvjus. Tas apliecina, ka interese par tradicionālo kultūru sabiedrībā ir noturīga un pat augoša.
Lasīt tālāk...

Projekts “Satiec savu meistaru!”

15. Februāris, 2012
Aicina pieteikties meistarus, kuri pārvalda un praktizē nemateriālā kultūras mantojuma izpausmes ( 17. februāris ) Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs (KNMC) projektam “Satiec savu meistaru!” līdz 2012.gada 17.februārim aicina pieteikties meistarus, kuri pārvalda un praktizē dažādas nemateriālā kultūras mantojuma izpausmes. Ir aicinātas arī juridiskas personas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai veidot un iedibināt radošas partnerības starp meistariem, valsts, pašvaldību, nevalstisko un privāto sektoru.
Lasīt tālāk...

Ceturtā Baltijas Humānās Pedagoģijas konference

15. Oktobris, 2010
  Ielūdzam skolotājus , vecākus, jauniešus ar interesi par pedagoģiju 2010.gada 26. oktobrī uz Ceturto Baltijas Humānās Pedagoģijas konferenci “Šo ceļu mēs ejam kopā mīlestībā” Konference veltīta tiem cilvēkiem pedagoģijā, kuri meklē garīguma caurstrāvotus, individualizētus un mūsdienīgus risinājumus skolas un sabiedrības atjaunošanai.
Ilze Šulte
Lasīt tālāk...

Tradicionālās mūzikas tālākizglītības kurss

15. Oktobris, 2010
  Izsludināta pieteikšanās pedagogu tālākizglītības kursam Liepājā ESF projekta ietvaros: “Daudzveidīgas mācību metodes profesionālās ievirzes izglītības programmā Tradicionālā mūzika”.
Lasīt tālāk...