Mājmācība ASV

Viena no prezentācijām konferencē „Bērnu un pusaudžu mājapmācības pieredze pasaulē un Latvijā” Kristīgās vadības koledžā 2010. gada 19. martā. Iesūtīja Jūlija Narodovska.

Homeschool Education (Adobe PDF dokuments, izmērs 10 MB)

Komentāri

Mājskološana??

Kā ir ar mājskološanu Latvijā?  Esmu angliete, kura dzīvo Latvijā jau 11 gadus un strādāju Latvijas valsts skolās gan par angļu valodas skolotāju, gan par skolotāju palīgu bērniem ar īpašām vajadzībām.  Vienmēr man uz sirds ir tie bērni, kuri ir 'vajāki', kuriem nav palīdzības parastās skolās.  Bet tagad mans vecākais bērns mācas pirmajā klasē un es arvien vairāk redzu visas problēmas Latvijas izglītības sistēmā.  Vēl joprojam strādāju šajā sistēmā, ar cerību ka es varu kaut ko darīt par labu, sevišķi savam bērnam un citiem, kuriem grūti iet mācībās.  Bet arī redzu ka veikt pozitīvas izmaiņas iekšā sistēmā ir ļoti grūti.  Nezinu, ko darīt nākamgad - turēt savu bērnu mājās - vai tas ir iespējams valsts priekšā?  Vai turpināt iekšā sistēmā??  Grūts lēmums!!

Jā, mums ir tādas tiesības

Lai arī par mūsu izglītības Sistēmu mēdz teikt, ka tā ir skolām kā piektais ritenis, turklāt vēl novietots šķērsām braukšanas virzienam, tad tomēr Izglītības likums ir daudz tolerantāks un atbilstošāks cilvēku vajadzībām, tajā ir mazāk ierobežojumu. Daudzi to nezina. Viens otrs meklē medicīnisku pamatojumu, lai aizstāvētu tiesības savu bērnu mācīt mājās. Taču tas nemaz nav nepieciešams.
Tomēr, vai nebūtu labāk apvienoties ar citiem līdzīgi domājošiem vecākiem un skolotājiem, lai radītu tādu skolas vidi, kādu paši uzskatāt par harmoniski attīstošu?