Skip to Content

Biedrība "Tava skola"

Šai darba grupai aicināti pievienoties biedrības "Tava skola" esošie un topošie biedri, kas vēlas piedalīties mūsu biedrības audzēšanā.
Šeit varēsim dalīties redzējumā un sajūtās par notikušo un gaidāmo, iecerēm un padarīto, lemt par organizatoriskiem un juridiskiem jautājumiem biedrībā, uzzināt par tuvākajiem ar biedrību saistītajiem notikumiem un darāmajiem darbiem.

Tikšanās Siguldā

Rīt, 20. jūlijā (ai, nu jau šodien) sākot no 13.00 saveidojas neliela tikšanās Siguldas Valdorfa bērnudārzā. Sākotnēji tā bija paredzēta, kā atsveicināšanās no Jūlijas, kura praktizējas tur un nu dodas mājup uz Ukrainu. Īsajā laikā, pavadītajā šeit, viņa iemācījusies latviešu valodu un piedalījusies mūsu pasākumos.
Un arī domājām savākt materiālu, lai izveidotu izmēģinājuma mājaslapu portālā, veltītu šim bērnudārzam. (Tā ir vēl viena tehniska portāla iespēja, kura bija iecerēta jau sen un nu Varis to ir īstenojis.)

Seminārs Maigajā Bio-Enerģētikā - TPM

Tie, kas seko līdzi jaunāko notikumu sadaļai, iespējams, ir pamanījuši, ka 14.-15. jūlijā Rīgā notiek seminārs Maigajā Bio-Enerģētikā - Tauriņu pieskārienu masāžā, kur iespējams  apgūt šo tehniku ar tiesībām mācīt to tālāk.
(http://www.tavaskola.lv/node/266)

Sajutām, ka šie kursi varētu būt sākumpunkts iepriekš plānotajai savstarpējai apmācībai biedrības ietvaros.

Tikšanās ar SCP 27.04. Īsās tēzēs

Galv. k. Jānis Vītols, komentāri, papildinājumi no klātesošo puses.

3 spēki kā izaicinājums esošajai pieejai izglītībā:

1)IT. Skola vairs nav galvenais zināšanu devējs. Skolotāja lomas maiņa, kā tiek ar to galā?
2) Zinātnes jaunās paradigmas. Pasaules uzskata maiņa. Kā iekļaut izglītībā ŠOBRĪD (skolā sniegtais info novecojis par ~100 g.)
3) Jauna tipa cilvēki (bērni) un to nepieciešamības - vai izglītība tās nodrošina?

Sadaļa iesakām

Sveiciens!
 
Šeit linki,  kas man liekas, varētu iet zem sadaļas "Iesakām" (ar/bez banera- atkarīgs kā sarunās)
 
Droši rakstiet klāt.komentējiet, jo šis jau ir rediģējams grupas raksts! :)
 
Ar prieku,
Laura
 
Jauniešiem:

“Tava skola” pasākumos un sarunās

Lūk, notikumi tabulārā skatījumā. Visiem rediģējami, papildināmi
Zemāk (vai labāk kā atsevišķs raksts, pievienots ar saiti) var sekot sīkāks apraksts katram no notikumiem.

“Tava skola” pasākumos un sarunās

Kad

Par LNSS konferenci 30. - 31. martā

Sveiciens visiem :)

Saņēmu ziņu no Solvitas Lodiņas par šīs konferences organizēšanas gaitu. 
Oficiāli pieteikušies ap simts cilvēku, atsaucība gana liela. 
Saņemts papildus finansējums.
Mēs varam piedalīties kā viesi, bez iepriekšējas pieteikšanās, tikai man iepriekš jāpasaka Solvitai, cik mēs būsim.
Mums nebūs lēmējtiesības, bet savu sakāmo varēsim darba grupās teikt, uzdot jautājumus.
Lūdzu pārskatiet darba grupu sarakstu, varbūt kāda no tām šķiet interesanta. Jācer, ka būs iespēja satikt arī cilvēkus, kuri tiešām grib ko mainīt, darīt un varēs iegūt papildus iespējas tālākajai darbībai.

Johans

Lielā sanākšana

Jautājums- kad būtu jātaisa biedrības Tava skola pulcēšanās pasākums, kas būtu arī iespēja satikties cilvēkiem no protāla dzīvē?
Tā kā radošuma  nedēļas ietvaros (no 26.04) tiks rīkota idejuTalka par izglītības jautājumu (vēl nevaru precizēt par kadu jautājumu tieši), tad varbūt būtu izdevīgāk taistit pēc tās nedēļas?
Ka jums labāk liekas?
man pašai labs datums liekas arī 17. aprīlis ( 6diena) , kad varētu uztaisīt kongresu/semināru un arī ideju talku cilvēkiem, kas saistīti ar portalu Tava skola.
Viens no iemesliem- tamdēļ, ka vēlāk arī fiziski nevarešu palīdzēt tapšanā.
pasakuma mērķis būtu statūtu 2. un 3. punkts
 
2) Atrast, radīt, attīstīt un uzturēt (tajā skaitā arī starptautiskas) saites ar izglītības attīstībā ieinteresētām organizācijām, ļaužu grupām un atsevišķiem interesentiem.
3) Veidot saziņas telpu dažādām sabiedrības grupām (vecākiem, bērniem, skolotājiem, oficiālo institūciju pārstāvjiem), lai atklātu, saskaņotu, pilnveidotu un izstrādātu dažādas idejas, priekšlikumus u.c. piedāvājumus, kuri varētu sekmēt izglītības vides attīstību Latvijā.
 
Šobrīd nenāk prātā bilde, kads tas pasakums varētu izskatīties, bet ir lietas, kas būtu jāizdara
1) jāuzaicina organizācijas, kas darbojas izglītības jomās, piemēram, iic.lv, iac.lv
2) jāaizsūta ielūgumi porāla rēģīstrētajiem cilvēkiem
3) jāartrod telpas
4) jāsastāda pāsakuma plāns (kas runā/ kādas tēmas/ kādas daļas)
5) jāsaprot pašiem valdē kurš/ par ko atbild
6) ja tā arī  būs reizē padomes/ darba grupu vadītāju tikšanās, tad atsevisķi jāizdomā kas ar viņiem darbojas un sakoordinē.

Kādi esam. Kādi būsim...

Šo grupu iedibināja Ilze un arī es ( Johans - Jānis Vītols ) esmu viens no tās administratoriem.
Saņemtās pieteikuma vēstules mani rosināja uzsākt šo kopīgo rakstu, kurā katrs grupas dalībnieks, kurš vēlas, varētu pateikt kaut vai pāris vārdus no tā, kas viņu nodarbina, liekas svarīgs.
Ne jau tikai tāpēc, lai viens otru labāk iepazītu vai izteiktu savas idejas.
Lai mācītos atvērties, uzticoties, ka būs kāds, kurš tevi sadzirdēs. Sauciet un jūs dzirdēs... ir teikts. Lai no izteiktā un sadzirdētā, sajustā izaugtu jaunas - kopīgi izaudzētas atbildes, kuras, reiz sākušas, turpina augt un zaroties nesastingdamas. 
Lai saprastu, ka nav lielu un mazu jautājumu - ir tie, kuri tieši nodarbina konkrēto cilvēku. Jo galotne ir galotne - lai tā būtu ēnā vai saulē, zema vai augsta - tā var augt vien pati no sevis, no tā, kā sevi zina, pazīst. Un kas gan būtu dižais koks bez smalkajiem zariem, bez mazajām lapām? 
Lai skaidrāk apzinātos, ka visi dzīvojam vienā sabiedrībā, un jautājumi ir savijušies kopā neatšķetināmi vienotā pinumā, tie nav atsevišķi atrisināmi. Vecāki un bērni. Bērni un skolotāji. Skolotāji un sabiedrība. Sabiedrība un neizbēgamā attīstība. Attīstība un cilvēks. Jaunais un vecais cilvēkā. Zināšanas un maldi. Atsevišķais un bezgalplašais. 
Un - gribot vai  negribot, zinot vai nezinot, agrāk vai vēlāk - tā tava un mana daļa ir jāsaliek veselumā. Dinamiski augošā. Lai atklātu tad, ka nav nemaz galīgi pareizo atbilžu, par kurām bez gala strīdēties, katram uz sava zara sēžot. 
Jā, ir saknes, kuras pārdroši izzina zemes dzīles un zari, kuri mācās pārtikt no gaismas un tomēr viss vienojas kopīgi augošās lapās un stumbrā.

Satura barotne