Par Holodinamiku - fragmenti no grāmatas "Kā dzīvot priekā" - 1. daļa

"Kā dzīvot priekā
jeb Jaunākais Visuma Modelis”

fragmenti no grāmatas

Autori: Svetlana Privaļskaja un Dāvids Persics, psihologi, garīgi-psiholoģiskā centra "Voshozhdenie" dibinātāji, starptautiskās kustības "Mūsmājas ir planēta Zeme" ("Наш дом - планета Земля") līderi, Apziņas Ekoloģijas Starptautiskās Akadēmijas Pitagora vārda akadēmiķi.

"Klausieties uzmanīgi, lai nepārlektu pāri neizteiktajam, neuzrakstītajam - pāri galvenajam." Sen-Žermēns (Alķīmijas kurss)

Nepretendējot uz vienīgās patiesības zināšanu, atgādināsim zināmo līdzību, ko izmantojuši arī D. Andrejevs, A. Bezants un Vivekananda – par kalnu ar vairākām taciņām, kas ved pie tā virsotnes. Šai grāmatā mēs gribam aprakstīt to ceļu pie Patiesības un pie sevis paša, kuru paši zinām un mīlam visvairāk. Daudzus gadus esam darbojusšies ar P.K. Ivanova sistēmu, hatha-jogu, brīvo elpošanu (rebirthing, vivation; holotropā elpošana), esam pazīstami ar klasisko psiholoģiju, radža-jogu, saprāta Zinātni un reiki.
Tomēr pēdējo desmit gadu laikā mūsu dziednieku praksē notika kvalitatīvas izmaiņas. Mēs gandrīz pilnīgi atteicāmies no ekstrasensorikas un, līdzīgi daudziem citiem dziedniekiem, nonācām pie tādiem pašiem secinājumiem kā S.Lazarevs un A.Astrogors: CILVĒKS PAR SIMT PROCENTIEM PATS IR ATBILDĪGS PAR SAVU DZĪVI. Šajā pašā laikā mūsu laikabiedrs Vernons Vulfs, fizikas un psiholoģijas doktors, zinātnieks un pasaku rakstnieks no Kalifornijas izdomāja lielisku SPĒLI, kas kļuva par veselu virzienu. Angliski tās nosaukums ir

HOLODYNAMICS

"Lūk, atkal kārtējā Rietumu metodika", varētu sacīt lasītājs-patriots. Atzīstamies, ka sākumā arī mēs izjutām dažu īgnumu par Holodinamikas izcelsmi. Tomēr šī metode nepieder Amerikai, tāpat kā Popova izgudrotais radio - Krievijai. Radio izdomāja kristieša prāts, bet arī zinātne, un māksla nepieder rasēm un reliģijām. Bez tam, tieši zinātniskajos atklājumos bieži vērojams vienlaicīgās apskaidrības fenomens. Tā arī savas pagātnes izmaiņas, karmas tīrīšana dažādos variantos tika realizētas psiholoģiskās NLP metodēs, Austrālijas speciālista Maikla Abrahamsona brīvas elpošanas tehnikā "laika Mašīna" u.t.t.
Holodinamika ir jauns psiholoģijas virziens, kurā ietvertas kvantu fizikas, molekulāras bioloģijas, morfoģenēza, hologrāfijas, bioķīmijas, psihoanalīzes, psihoģenētikas, analītiskas psiholoģijas un citu psiholoģijas virzienu atziņas un jaunākie atklājumi. Savienojot sevī pieejas, kas ir krātas pasaules psiholoģiskā praksē, Holodinamika sniedz iespēju maigā formā piekļūt cilvēciskas psihes primārajām informatīvajām un struktūrām, kas ir pašorganizējošas dabas, atrisināt psiholoģiskās  problēmas un radīt saikni ar savu Augstāko Potenciālu. Holodinamiskie instrumenti dod iespēju kontaktēties ar cilvēka ģenealoģiskā (dzimtas)koka informatīvajām struktūrām un īstenot dialogu ar tiem personības-jēdzieniskajā laukā.
Šā virziena nosaukumu var tulkot kā "veseluma dinamika "; "virzība uz  integritāti" vai "ceļš pie vienotības". Virziena radītājs Vernons Vulfs, izmantojot savus daudzveidīgus talantus, harmoniski saauda mūsdienu psiholoģijas zināšanas, jaunākās fizikas atklājumus un daudzveidīgu izsenu filozofisku un ezotērisku skolu pieredzi savas metodikas, zinātnes, mākslas un aizraujošās spēles īpatnējā musturā. Jau pašā šai koncepcijas savijumā mēs redzam sintēzi, kas ir tuvojošās Ūdensvīra Ēras viena no galvenajām iezīmēm.
Pēc pirmā acu uzmetiena no visiem mums pazīstamajiem pašattīstības veidiem īpaši dziļas mums liekas joga un dzen, krievu mentālitātei piemērota - P.K.Ivanova sistēma, īpaši pieejama un vienlaikus efektīva - Holodinamika. Jo vairāk mēs dzīvojam "Holodinamiskā Veseluma" izpratnes laukā, jo lielākus dziļumus un virsotnes mēs atklājam uz tā zvaigžņotās kartes. Tomēr vienlaikus mēs neredzam domstarpības starp šo un citiem ceļiem.

1991.gadā Vernons Vulfs iepazīstināja maskaviešus ar Holodinamikas pamatiem, bet 1992.gada sākumā uz Maskavu atbrauca viņa tuvais palīgs, psihologs Kerks Rektors, kurš arī kļuva par mūsu pirmo Holodinamikas skolotāju. 1992.gada augustā mēs mācījāmies pie V.Vulfa otrās fāzes seminārā Maskavas apkaimē, bet no septembra jau palīdzējām Kerkam Rektoram vadīt seminārus ar iesācējiem. Šajā laikā mums jau bija piecgadīga semināru vadīšanas pieredze par savstarpējo attiecību psiholoģiju un darbu ar ģimenēm, par brīvu elpošanu un J.I. Koltunova sistēmu.
Šo semināru pieredze, kā arī ikdienas darbs ar pacientiem un skolniekiem, bērniem un pusaudžiem un pašiem ar sevi, pārliecināja mūs par metodikas pieejamību jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no vecuma un intelekta, kultūras līmeņa un pasaules redzējuma.
Svarīgi atzīmēt, ka Holodinamika neatļauj iedarbošanos uz cilvēku no vadītāja puses. Atbilstoši izmantota, šī metode var palīdzēt atrisināt praktiski jebkuru problēmu, sākot no fiziskas slimības, piesaistes alkoholam, depresijas, savstarpējās attiecības problēmām ar tuviniekiem, neauglības līdz pat panākumiem biznesā un savās dzīves misijas atskārsmei.

(turpinājums sekos...)

(Tulkojusi un sagatavojusi Jana Poperečņuka.)

Grupas: