Skip to Content

Vērts noskatīties

Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010

Noskatījos šādu "runu":
Adora Svitak: What adults can learn from kids
Šajā sadaļā varētu likt video no TED un citām vietnēm, kurus vērts noskatīties :)
Vai kādam ir ko ieteikt?

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 01.03.2010
Ieteikums

Portālā nakotnesskola.lv mēs apkopojam ar tehnoloģijām izglītībā saistītus video no dažādām vietnēm
Iesaku!

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 22.02.2010
par tulkošanu

Varbūt ir iepējas vairāk iesaistīt tulkotājus/brīvprātīgos, jo diemžēl valodas prasmes lielākai daļai pedagogu, vismaz laukos, nav pietiekamas :(
Bet materiāli aktuāli! :)

Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
12 gadīga meitene: "Pasaulei vajadzētu kļūt bērnišķīgākai"

http://dalailamacenter.org/blog-post/12-year-old-girl-says-world-needs-be-more-childish

12 gadīga meitene:  "Pasaulei vajadzētu kļūt bērnišķīgākai "

12-year-old Adora Svitak claims that being childish is nothing to sneeze at. After all, she says, kids dream big and dwell less on the limits and more on the possibilities of what they can do

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
:)

Tā ir tā pati runa, ko ieliku pašu pirmo . Re kā- līdzīgi domājam!

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
Intervija
n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
Vēl viens video

Video par globālo sacensību starp bērniem
Par runātāju:
Yong Zhao is University Distinguished Professor at the College of Education, Michigan State University, where he also serves as the founding director of the Center for Teaching and Technology, executive director of the Confucius Institute, as well as the US-China Center for Research on Educational Excellence. He is a fellow of the International Academy for Education.

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
video

Video par to, kā Bērni māca bērnus Indijā

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
Kas notiek Indijā. TED talks

Shukla Bose: Teaching one child at a time
Educating the poor is more than just a numbers game, says Shukla Bose. She tells the story of her groundbreaking Parikrma Humanity Foundation, which brings hope to India's slums by looking past the daunting statistics and focusing on treating each child as an individual.

Kiran Bir Sethi teaches kids to take charge
Kiran Bir Sethi shows how her groundbreaking Riverside School in India teaches kids life's most valuable lesson: "I can." Watch her students take local issues into their own hands, lead other young people, even educate their parents.

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
Vai skolas nogalina radošumu?

Runu iespējams noskatīties ar latviešu subtitriem ! :)

Kens Robinsons (Ken Robinson) teic, ka skolas nogalē radošumu

Par runātāju:
Sers Kens Robinsons sniedz izklaidējošu, bet dziļu pamatojumu, ka ir jārada izglītības sistēma, kas veicina (nevis ierobežo) radošumu.

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 22.02.2010
patika! un vēl

patika! un vēl latviešu valodā ;)

Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
Diskusija par situāciju izglītības jomā Latvijā

Apskatāma šeit

Vairāk informācijas:
  Šobrīd mēs stāvam krustcelēs un mums ir izvēle - ļaut esošajam potenciālam regresēt vai to attīstīt, raksturojot Latvijas izglītībasnozares šī brīža situāciju, sacīja Stratēģiskās analīzeskomisijas (SAK) vadītājs Roberts Ķīlis, piedaloties SAK rīkotā ekspertu diskusijā pa izglītības sistēmas stāvokli un nepieciešamajām reformām. 

 Diskusija 7. decembrī norisinājās Rīgas pilī un tajā piedalījās SAK pārstāvji - Roberts Ķīlis, LU rektors Mārcis Auziņš, Sabiedriskās politikas centra Providus pētniece Marija Golubeva, kā arī laikraksta Latvijas avīze žurnāliste Ilze Kuzmina. Domu apmaiņu vadīja rakstnieks, žurnālists Pauls Bankovskis. Diskusijas mērķis bija definēt šī brīža stāvokli Latvijas izglītības sfērā un kopīgi izprast, vai un kādas reformas tajā veicamas.

 M. Auziņš, formulējot sevis pārstāvētās nozares patreizējo situāciju, atzina, ka ārējo apstākļu ietekmē, t.i. finansiālās krīzes situācijā, nākas raudzīties, kas esošajā sistēmā neefektīvs un maināms, pie kam ar kosmētiskam izmaiņām šoreiz var nepietikt. Šķiet, ka patlaban sabiedrības acīs izglītība, kas iegūstama Latvijā, nešķiet vērtība, tomēr pašas augstskolas ir izvairīgas attiecībā pret ārējo ekspertu vērtējumu, jo acīmredzot baidās, ko tie varētu identificēt, secināja M. Auziņš. Viņš arī skaidroja, ka tik mazai valstij kā Latvijai šādi vērtējumi ir ļoti nepieciešami, jo, sevi vērtējot pašiem, neizbēgami veidosies iekšēji konflikti un netiks iegūta objektīva aina.

 I. Kuzmina izteica savu vērojumu, ka viņasprāt augstskolu pārstāvji īsti nevēlas atzīt, ka viņu nozarē būtu kādas problēmas un nav saredzams, ka viņi ar tām vēlētos cīnīties. Savukārt M. Auziņš izteica minējumu, ka lielākā daļa Latvijas augstskolu rektoru patiesībā apzinās, ka izglītības sistēmā būtu nepieciešami uzlabojumi, taču saprot arī, ka jebkuras nopietnas izmaiņas nevis ietaupa, bet prasa jaunus līdzekļus, tāpēc pastāv bažas vai šis finansiāli grūtais laiks ir īstais brīdis pārmaiņām. 

 Tas, ka valdība šobrīd ir gatava apspriest šī brīža stāvokli izglītībā un nozarē samilzušās problēmas, ir nopietns solis uz priekšu. Arī biznesa sfēras pārstāvji ir gatavi iesaistīties, sistemātiski sniedzot atbalstu un palīdzību. Šie ir signāli, kas liecina par agrīnu reformu stadiju, tāpēc nepieciešams to atbalstīt, turpinot idejiski spriest par vajadzīgajām izmaiņām, norādīja R. Ķīlis. Arī M. Auziņš atzina, ka situācija ir nobriedusi izmaiņām, taču nepieciešams spiediens un procesa vadīšana no ārpuses, jo ar rektoru pašu gribu vien būs par maz, lai nozari reformētu.

 Kopumā eksperti vienojās, ka šī brīža situācija izglītībā pati no sevis labāka nekļūs. Automātiski var iestāties tikai regress. Šobrīd svarīgi noturēt esošo līmeni un stāvokli uzlabot.

 Diskusija tika apspriesti arī konkrēti, ar izglītības jomu saistīti jautājumi, kā piemēram: vai Latvijā, salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, ir adekvāts studējošo skaits; kāpēc Latvijā bērnu dārzs izmaksā dārgāk nekā augstskola, kamēr citur situācija ir pilnīgi pretēja; vai Latvija ar laiku var kļūt par izglītības ziņā atpalikušu Eiropas reģionu; kādas ir augstākās izglītības mācību metožu atšķirības pie mums un citviet Eiropā; cik bieži savas dzīves laikā mūsdienu cilvēkam nāksies radikāli mainīt profesiju; kāpēc krīzes laikā visur Eiropā valdības investē tieši izglītībā; ko sabiedrībai var dot ārzemju apmaiņas studiju programmas; kādas reformas jāveic mūsu pašu domāšanā attiecībā uz to, kā uztveram izglītību un ar to saistītos jautājumus utt.

n/p
Nav klātienē
Pievienojās: 22.02.2010
esam uz viena viļņa :)

Ik pa laikam sakrīt mūsu uzzinātā jaunā informācija; šo klausījos LU mājaslapā, pārlasīju arī rakstiņu Izglītībā un Kultūrā.
Prieks, ka idejas, kaut lēni, bet attīstās.

Nav klātienē
Pievienojās: 29.01.2010
Learning and Instruction in 21st Century

Video
Learning and Instruction in 21st Century

n/p

Tava ziņa

Lai ievadītu ziņu, vispirms ir jāienāk portālā.
johanslaimigaisStarptautiskā prenatālās izglītības konference Latvijā 17.jūnijā. Pilna ziņa kalendārā.pirms 6 gadi 23 nedēļas
johanslaimigaisAlternatīvās izglītības forums Valmierā 11. maijā Vidzemes Augstskolā. Pilna ziņa kalendārā.pirms 6 gadi 27 nedēļas
johanslaimigaisĀdažu Brīvā Valdorfa skola aicina pievienoties skolēnus 10.klasē! Zvanīt Kerolai – 29405547 Vairāk informācijas http://www.tavaskola.lv/node/711pirms 7 gadi 16 nedēļas
johanslaimigaisTālākizglītības seminārs Valdorfpedagoģija pirmsskolā 2012.gada 2. - 6.jūlijā Reģistrēšanās (Rīgā, Baltā ielā 15)pirms 7 gadi 19 nedēļas
johanslaimigaisVeidojas valdorfpedagoģijā balstīta jauna klase Valmierā. Tel. 29412690, 64233260 Ievai Zundai. Visa ziņa šeit:http://www.tavaskola.lv/node/708pirms 7 gadi 1 nedēļa
johanslaimigaisVēl iespējams pieteikt dalību un pievienoties diskusijā konferencē "Garīgo vērtību stiprināšana un vērtībizglītības aktualizācija izglītībā".pirms 7 gadi 34 nedēļas
johanslaimigaisAicinājums pievērst uzmanību Vecāku kustības aptaujai www.tautasskola.lv/pirms 7 gadi 34 nedēļas


Mūsu draugu lapas:

Tautasforums.lv

Tautasskola.lv

Saulesskola.lv

Drustu tautskola 99 Baltie Zirgi

Ikšķiles Brīvā Skola

Latvijas Humānās Pedagoģijas Asociācija

21. Gadsimta Skola

Sokrata Tautskola

Biedrība Cita Skola, NakotnesSkola.lv

Antroposofiskā kustība

Brīvā Māras Skola

Dzīvā Skola

Šobrīd klātienē ir:

Patlaban klātienē 0 users un 5 viesi.

Čats

Lai čatotu ar kādu no klātienē esošajiem lietotājiem, vispirms ir jāienāk portālā ar savu lietotājvārdu.

Apmeklējumu skaits kopš 26.11.2010

Notikumu kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30