Skip to Content

Lomspēles ģimenei un izglītībai

Kad mūsu intelekta spējas ir visaugstākās? Visi zinām, ka agrā bērnībā. Pirmo nepazīstamo (lai arī tēva un mātes) valodu mēs apgūstam pāris gados. Bez mācību grāmatām, metodikām un speciālistiem! Un kāda tajā vecumā cilvēkam ir galvenā mācīšanās metode? Spēlēšanās. Vai sakritība?

Sākot iet skolā, mēs zināšanas tik ātri vairs neapgūstam. Vēl vairāk, daudziem zūd interese mācīties. Bet varbūt tas saistīts tieši ar to, ka mācības nav pietiekoši interesantas? Lūk, alternatīva: pārvēršam mācību procesu par spēli!

Vairākās valstīs jau ir uzkrāta vērā ņemama lomspēļu pieredze. Notiek starptautiskas konferences par to izmantošanu izglītībā, tiek veikti pētījumi, izdotas grāmatas. Dānijā ir skola, kurā izglītības process balstās uz lomspēlēm.

Latvijā šīs brīnišķīgā nodarbes līdz šim bijušas šaura interesentu loka privilēģija. Ir laiks ar lomspēlēm iepazīstināt visus, kam tās var noderēt!

Lomspēļu piedāvājums skolām

Labdien!

Piedāvājam Jūsu skolai iesaistīties šajā projektā – runa ir par aizraujošām ārpusklases nodarbībām, kurām piemīt liels izglītojošs un audzinošs potenciāls. Ar to palīdzību iespējams daudziem skolēniem paaugstināt iekšējo motivāciju mācīties, bet pašu mācību procesu padarīt interesantāku. Projekta pirmā aktivitāte ir visu interesentu, šajā gadījumā - pedagogu, skolēnu un viņu vecāku iepazīstināšana ar lomu spēlēm, piedāvājot tās arī izmēģināt.

Satura barotne