Skip to Content

Augsim kopā ar bērniem

 Augsim vienā dārzā ar saviem bērniem!

 Pēdējā laikā gaiss virmo. Saules mācību dārzs kļūst aizvien taustāmāks – tas kļūst īsts, tas kļūst auglīgs.

 Šis būs viens liels dārzs, kurā augs ārkārtīgi vērtīgi augi –ģimenes! (Ar Ģ). Tas būs mācību dārzs mums visiem un ikvienam. Gan jau esošām ģimenēm, gan tikko veidotām ģimenēm, gan tiem, kuriem vēl nav ģimenes, bet kādreiz būs.

  Es nesen apmeklēju Francisko Barcelo (ārstnieciskais pedagogs no Somijas) lekciju, kuras tēma bija „Mīlestība starp vecākiem un bērnu”. Mēs mazliet pieskārāmies tēmai, kura būtu pelnījusi plašāku izklāstu, proti - runājām par to, ka mūsu laikmets, kurā šobrīd dzīvojam, laupa bērniem bērnību. Mēs pārāk ātri gribam savos bērnos redzēt pieaugušos. Kā piemērs tika minēts veikala apmeklējums, kad vecāki iegājuši bērnu apģērbu veikalā, vēlas iegādāties drēbītes. Patiesībā, bērnu drēbīšu šajā veikalā nemaz nav, ir tikai samazinātas pieaugušo drēbes...Taču, manuprāt, šādu piemēru ir daudz! Masu mediju ietekme, „sexy” skolas somas, pārskaistinātas rotaļlietas utt. Tad nu rodas jautājums:” Vai tās vispār ir lietas, kas domātas bērniem?” Mēs runājām par to, ka bērniem ir vajadzīga „Bērnu Pasaule”, un pieaugušajiem ir jādzīvo „Pieaugušo Pasaulē”, un šīs divas pasaules jānodala viena no otras, taču, lai visi, gan bērni, gan pieaugušie to spētu izdarīt, mums ir jāattīstās. Un ļoti liela lomā šajā visā ir tieši pieaugušo attīstībai!  Mums kā pieaugušajiem ir jāattīstās garīgi! Lai mēs spētu labāk saprast savu bērnu, lai mēs spētu nospraust robežas savam mazajam bērnam tā, ka pubertātei iestājoties, viņš pats spētu sev izveidot robežas un uzticētos mums līdz kļūst par pieaugušo – mums, pieaugušajiem ir jāattīstās garīgi.

 Vēlos, lai Saules mācību dārzs kļūst par vietu, kurā ikviens atrod sev nepieciešamo informāciju, rod atbildes uz jautājumiem vai dalās ar savu pieredzi. Vēlos, lai mēs visi kopā gan sējam, gan kopjam, gan augam, gan veidojam savu dārzu, balstītu uz mīlestības pilnām attiecībām starp Pieaugušajiem un Bērniem!

 

Un pavisam drīz Saules mācību dārzs piedāvās 2 lieliskus seminārus:

 7. maijā tiksimies seminārā: „Ievads humānajā pedagoģijā”. Esam uzaicinājuši divus lieliskus, pieredzējušus Humānās pedagoģijas pārstāvjus, Ilzi Šulti un Tāli Jaunzemu. Gan Ilzei, gan Tālim ir īpaši skaistas un interesantas tēmas, kuras Saules mācību dārzs piedāvās šajā seminārā.

 14.maijā tiksimies lekcijā: ”Saules gads un latviešu tradicionālā kultūra”. Lekciju vadīt esam uzaicinājuši folkloras kopas „Grodi” dalībnieku Andri Kapustu. Andris ar īpašu prieku brauks pie mums dalīties savās zināšanās tieši par Saules gada ritmu saskaņā ar mūsu ikdienu un tradīcijām.

 Drīz tiks ievietota arī sīkāka informācija par abiem semināriem, taču jau šobrīd var uz tiem pieteikties Vinetai Šramai (vinetaatsaulesskola [dot] lv, t: 2 9 607311).

 Un pavisam noslēgumā vēlos teikt: „ Mīļie esošie un topošie vecāki, mīļie esošie un topošie pedagogi, ikviens seminārs, lekcija un konference tiek veidoti mums visiem.(Ja vien nav norādīts citādi) Mēs nevēlamies nodalīt robežu starp vecākiem un pedagogiem, jo tikai esot kopā, mēs spēsim radīt mīlestības pinu ģimeni un mīlestības pilnu skolu.

 Lai kuplo mūsu Saules mācību dārzs! Ir pavasaris un īstais laiks to iekopt!

 Uz tikšanos,

Vineta Šrama

vinetaatsaulesskola [dot] lv
www.saulesskola.lv
Jelgavā

Komentāri

Pievienot jaunu komentāru

  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <p> <a> <em> <i> <b> <strong> <cite> <code> <address> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <big> <br /> <br> <ins> <del> <q> <s> <u> <acronym> <abbr> <blockquote> <br /> <dfn> <hr> <kbd> <pre> <samp> <small> <strike> <sub> <sup> <tt> <var> <img> <h3> <h4> <h5> <h6> <h1> <h2> <div> <table> <thead> <tfoot> <tbody> <caption> <th> <tr> <td> <fieldset> <legend> <map> <area> <span> <style>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or (if JavaScript is enabled) replaced with a spamproof clickable link.

Vairāk par formatēšanas iespējām

SARGS
Šis ir vajadzīgs, lai pasargātu portālu no automatizētajiem interneta sērfotājiem un izvairītos no spama. Ievērojiet lielos un mazos burtus!
SARGA Attēls
Ievadiet simbolus, kas redzami attēlā (secībā).