Skip to Content

par skolām un skolotājiem

Nav klātienē
Pievienojās: 01.02.2010

Labvakar.
Kā es saprotu, cilvēka tapšana no maza punkta par apm. 150 - 180 cm augstu miesīgu būtni, kurai galvā un mugurkaulā iekodēts noteikts informācijas un refleksu sistēmas komplekss, kas atļauj šai būtnei dalību noteiktās profesionālās un sabiedriskās norisēs + apmācības instruktoru, kas attiecīgi atbilst tādām pašām prasībām, klātesamība + sabiedrības ( daudzu šādu 150 - 180 cm augstu būtņu kopuma) cenzs + kaut kas līdzīgs, ko esmu noteikti piemirsis = pašreizējā sistēma, kuru parasti cilvēki saprot ar vārdiem " izglītība, pedagoģija, audzināšana" vai " skola, skolotājs". 
Bet lai šī ačgārnā sistēma mainītos - un ir tiešām pēdējais laiks - lai mainītos, tai jāsagrūst tajā iesaistīto cilvēku smadzenēs. Traukam jātop tukšam. 
Un kas galvenais - kamēr nezudīs dalījums skolniekos un skolotājos, Pasaulei būs laupīta iespēja harmoniski risināt savus Dzīvības procesus. 
Tas jāsaprot, ka nevar būt runas par jaunu skolu ( šā vārda tradicionālā nozīmē), kura būtu savas pastāvēšanas vērta, kamēr vien tiks dota vaļa tieksmei kādu mācīt, audzināt utt = mainīt. Skološana tajā sapratnē, kā šis vārds iegājies, nozīmē cenšanos mainīt līdzcilvēku tā vietā, lai mainītu pats sevi. Vienkārši sakot, tie, kurus sauc par skolotājiem, vienā brīdī iet baznīcā, bet nākamajā dara muļķības, lai atkal ietu baznīcā utt.  
Tāpēc dziļākā būtībā es jūsu izvirzīto ideju saskatu kā Draudzības un Savstarpējas Sapratnes ideju. Var teikt arī - kopīgas Ticības ideju. Tieši tas jau  ir jāmācas.
Taču vairumam t.s.izglītības sistēmu upuru pastāv dalījums "savējie" un "svešie", kas atbalsta vai neatbalsta  kādu sistēmu. Lai cik tā būtu alternatīva, jocīga, tā ir un paliek mācīšanas sistēma ar paņēmienu kopumu, savu ideoloģiju, dresūras metodēm, lai cik tās būtu humānas. 
Un man aizdomas, ka dažādo esošo virzienu pārstāvju tikšanās draud būt pārprasta tieši šajā galvenajā jautājumā .
Vai viņi gribēs draudzēties? Vai viņi nesanāks uzklausīt , pamāt ar galvu, bet sirdī palikt pie savējiem, sava vecā ceļa? Vai vispār izglītības cilvēki ir tie, kas nes sevī Pašpārmaiņu impulsu? Un vai te vispār var būt runa par ko vairāk kā izglītības reformu, ja skolotājs nekļūst par Cilvēku? Pats. Plecu pie pleca. AIZMIRST, KA ESI SKOLOTĀJS. BŪT CILVĒKAM - UN TIKAI.

  
  
 

Nav klātienē
Pievienojās: 22.02.2010
Labdien! Biju pārsteigta

Labdien!
Biju pārsteigta izlasot pēdējā  žurnāla "Ieva" (0-17.marts № 10 (646)) 14.lpp., ka Latvijā Liepnas skolā bērni tiek mācīti izmantojot humānās pedagoģijas metodi, kas pamatojas uz savstarpēju sapratni, draudzību un mīlestību. Izrādās, par šo pedagoģijas veidu jau gadiem mācot visus pedagogus universitātē, tikai šīs idejas apslāpst skolu rutīnā. Ja tas tā ir, tad tas jau būtu solis uz priekšu...

Nav klātienē
Pievienojās: 07.02.2010
rezumē?

Domāt un darīt, kā tu jūti, tas nozīmē:
Atļauties būt :)
Uzdrīkstēties

Viennozīmīgi sadarbība.  :) Lai gan, pirmkārt, Mīlestība un Cieņa uz sevīm visās tās izpausmēs.

n/p

Tava ziņa

Lai ievadītu ziņu, vispirms ir jāienāk portālā.
johanslaimigaisStarptautiskā prenatālās izglītības konference Latvijā 17.jūnijā. Pilna ziņa kalendārā.pirms 6 gadi 23 nedēļas
johanslaimigaisAlternatīvās izglītības forums Valmierā 11. maijā Vidzemes Augstskolā. Pilna ziņa kalendārā.pirms 6 gadi 27 nedēļas
johanslaimigaisĀdažu Brīvā Valdorfa skola aicina pievienoties skolēnus 10.klasē! Zvanīt Kerolai – 29405547 Vairāk informācijas http://www.tavaskola.lv/node/711pirms 7 gadi 16 nedēļas
johanslaimigaisTālākizglītības seminārs Valdorfpedagoģija pirmsskolā 2012.gada 2. - 6.jūlijā Reģistrēšanās (Rīgā, Baltā ielā 15)pirms 7 gadi 19 nedēļas
johanslaimigaisVeidojas valdorfpedagoģijā balstīta jauna klase Valmierā. Tel. 29412690, 64233260 Ievai Zundai. Visa ziņa šeit:http://www.tavaskola.lv/node/708pirms 7 gadi 1 nedēļa
johanslaimigaisVēl iespējams pieteikt dalību un pievienoties diskusijā konferencē "Garīgo vērtību stiprināšana un vērtībizglītības aktualizācija izglītībā".pirms 7 gadi 34 nedēļas
johanslaimigaisAicinājums pievērst uzmanību Vecāku kustības aptaujai www.tautasskola.lv/pirms 7 gadi 34 nedēļas


Mūsu draugu lapas:

Tautasforums.lv

Tautasskola.lv

Saulesskola.lv

Drustu tautskola 99 Baltie Zirgi

Ikšķiles Brīvā Skola

Latvijas Humānās Pedagoģijas Asociācija

21. Gadsimta Skola

Sokrata Tautskola

Biedrība Cita Skola, NakotnesSkola.lv

Antroposofiskā kustība

Brīvā Māras Skola

Dzīvā Skola

Šobrīd klātienē ir:

Patlaban klātienē 0 users un 6 viesi.

Čats

Lai čatotu ar kādu no klātienē esošajiem lietotājiem, vispirms ir jāienāk portālā ar savu lietotājvārdu.

Apmeklējumu skaits kopš 26.11.2010

Notikumu kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30