Skip to Content

Roberts Ķīlis: Slēgt mazās skolas nav pareizi

Slēgt mazās skolas nav pareizi
Sestdiena, 29 oktobris 2011 13:00 | Autors Ziņu redaktors

Slēgt Latvijas mazās skolas nav pareizi, jo tas ir arī valsts attīstības, ne tikai izglītības jautājums, intervijā Latvijas Radio teica izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis (ZRP).

Mazās skolas uztur dzīvību, šīs skolas ir viens no vietējās apkaimes attīstības punktiem. Tās saglabājot, tiek radīta cerība un iespējas, teica Ķīlis.

Kā pozitīvu piemēru viņš minēja Druvienas skolu, kas vakar saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas «Izglītības inovācijas balvu 2011». Šī skola pirms diviem gadiem bija uz pastāvēšanas robežas, bet tagad tā kļuvusi par kopienas centru.

Ķīlis arī uzskata, ka vidējās izglītības līmenī laba lieta ir lielāka autonomija skolām un lielāka brīvība skolotājiem.

Kā ziņots, jau iepriekš Ķīlis intervijā atzina, ka liela Latvijas izglītības sistēmas problēma ir desmitiem reižu atšķirīgais finansējums viena skolēna izglītošanai valsts teritorijā. Patlaban atkarībā no pašvaldību turības līmeņa ir atšķirīgs finansējums, ko tās iegulda izglītības attīstībā. Pašlaik no valsts budžeta mērķdotācijas atbilstoši finansēšanas modelim «nauda seko skolēnam» tiek apmaksāts tikai pedagogu darbs, bet izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumus nodrošina pašvaldības.

Lai mainītu finansēšanas kārtību, Ķīlis piedāvā ieviest vaučeru jeb valsts un pašvaldības galvojumu, kurā ir apvienots izlīdzinātais finansējums. Ja valsts un pašvaldības finansējumu saliek kopā un izdala ar kopējo skolēnu skaitu, tad vidējā summa, kas pienāktos vienam skolēnam, būtu 1500 līdz 1600 lati gadā, iepriekš teica Ķīlis.

http://www.pedagogs.lv/zias/712-slgt-mazs-skolas-nav-pareizi.html

Komentāri

Pievienot jaunu komentāru

  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <p> <a> <em> <i> <b> <strong> <cite> <code> <address> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <big> <br /> <br> <ins> <del> <q> <s> <u> <acronym> <abbr> <blockquote> <br /> <dfn> <hr> <kbd> <pre> <samp> <small> <strike> <sub> <sup> <tt> <var> <img> <h3> <h4> <h5> <h6> <h1> <h2> <div> <table> <thead> <tfoot> <tbody> <caption> <th> <tr> <td> <fieldset> <legend> <map> <area> <span> <style>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or (if JavaScript is enabled) replaced with a spamproof clickable link.

Vairāk par formatēšanas iespējām

SARGS
Šis ir vajadzīgs, lai pasargātu portālu no automatizētajiem interneta sērfotājiem un izvairītos no spama. Ievērojiet lielos un mazos burtus!
SARGA Attēls
Ievadiet simbolus, kas redzami attēlā (secībā).