Skip to Content

Folkloras skolas I sesija

Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs (KNMC) rīko Folkloras skolas I sesiju. Skolas mērķis ir paplašināt zināšanas tradicionālajā kultūrā un ar to saistītajās nozarēs (arheoloģija, antropoloģija, filozofija).

Skolas mērķauditorija sākotnēji bija folkloras kustības dalībnieki un citi ar folkloras kustību saistīti un tajā ieinteresēti ļaudis, taču šobrīd tā ir krietni paplašinājusies, aptverot visdažādāko sabiedrības sfēru pārstāvjus. Tas apliecina, ka interese par tradicionālo kultūru sabiedrībā ir noturīga un pat augoša.

Mācību darbs Folkloras skolā tiks organizēts sešās sesijās – katras sesijas ilgums ir viena nedēļa (piecas darba dienas).

Pirmā sesija norisināsies laikā no 2012. gada 20. līdz 24. februārim.

Mācības turpināsies līdz 2013. gada maijam.

Pirmā Folkloras skolas sesija piedāvās lekcijas par tematiem: „Tradicionālā mūzika Latvijā”, „Pasaules tautu mūzika”, „Tautas tērpi”, „Mītoloģija,”, „Arheoloģija un folklora” ,„Antropoloģija”, u.c. Lekcijas lasīs katras nozares eksperti.

Starp pasniedzējiem būs Rita Grāvere, Māra Mellēna, Agita Misāne, Linda Rubena, Zane Šmite, Ieva Tihovska, Valdis Muktupāvels, Juris Urtāns, u.c. Pieredzē dalīsies tradīciju pārzinātāji, tiks organizētas arī praktiskās nodarbības.

Folkloras skolas nodarbības notiks gan KNMC telpās (Rīgā, Pils laukumā 4), gan Latviešu folkloras krātuvē, muzejos un citur.

Folkloras skolas absolventi saņems apliecību par kursu programmas sekmīgu apguvi.
Informācija: gita [dot] lancereatknmc [dot] gov [dot] lv; 67228985

Avots: Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs