Skip to Content

Grāmatu formāti

Grāmatas var būt ievietotas dažādos formātos. Attiecīgais formāts nosaka, ar kādām programmām šī grāmata būs atverama. Centīsimies katru grāmatu piedāvāt vairākos formātos, lai Jums būtu iespēja izvēlēties, kādā veidā to apskatīt, kā arī ievietot norādes, kur lejuplādēt nepieciešamās programmas.

Izplatītākie grāmatu formāti

Vesels HTML dokuments (.htm, .html)

HTML ir interneta dokumentu formāts, un ir visizplatītākais no visiem datora dokumentu formātiem. Tas atverams ar jebkuru interneta pārlūku (Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Safari, Opera u.c.) Faktiski, ja Jūs šobrīd lasāt šo tekstu, tad Jums ir arī iespēja apskatīt jebkuru HTML dokumentu. HTML nav automātiski sadalīts pa A4 lappusēm, atšķirībā no citiem formātiem, kā piemēram, Word vai PDF, tas ir vairāk salīdzināms ar garu pergamenta rulli, kurš jāpatin uz leju, lai izlasītu tālāko tekstu. HTML dokumentos var būt ievietotas hipersaites, uz kurām noklikšķinot, var nokļūt uz vienu vai citu grāmatas nodaļu.

Microsoft Word dokuments (.doc, .docx)

Word dokuments ir ļoti izplatīts dokumentu formāts Windows datoriem. Dokumenti, kas saglabāti šajā formātā, ir atverami ar programmu Microsoft Word. Docx ir jaunāks formāts, šie faili ir atverami tikai ar Microsoft Word 2007. gada versiju un jaunākām.
Microsoft Word ir maksas programma, bet tai ir pieejama arī BEZMAKSAS alternatīva - OpenOffice Writer. Tā ir lejuplādējama šeit - http://www.openoffice.org. Instalācijas procesā Jums tiks piedāvāta izvēle, kādas programmas instalēt - .doc failu atvēršanai Jums nepieciešama tikai OpenOffice Writer, tā kad pārējās varat izķeksēt.

Adobe PDF (.pdf)

PDF dokumentu formāts tiek izmantots tieši grāmatu pārnēsāšanai datora formātā. Adobe PDF dokumenti ir atverami ar programmu Adobe Reader, kas ir bezmaksas lejuplādējama no interneta (http://www.adobe.com)

Grāmatu atvēršana no arhīva

Lai ietaupītu grāmatas ielādes laiku un mūsu portāla servera vietu, grāmatas, pirms ievietošanas mūsu datubāzē tiek saarhivētas (saspiestas) .zip formātā. Ja Jūs izmantojat Windows XP vai jaunāku Windows datoru, tad jums nebūs problēmu šo failu atvērt. Taču, gadījumā, ja neizmantojat Windows datoru jeb izmantojat kādu vecāku Windows sistēmu, tad var gadīties, ka Jums būs jāuzinstalē kāda programma šo arhīvu atvēršanai, kā piemēram: 7zip (bezmaksas), WinZip, WinRAR.

Ja Jums tomēr ir Windows XP vai jaunāka Windows sistēma, un varat veiksmīgi atvērt arhivētos failus, Jūs tik un tā varat apsvērt iespēju izmantot kādu no iepriekšminētajām programmām, lai paātrinātu failu atvēršanu no arhīviem, varētu atvērt arī citus arhīvu formātus, kā arī radītu sev iespēju izmantot citas arhivatoru sniegtās iespējas nākotnē.

Kaut kas neizdodas?

Ja Jums rodas problēmas ar kādas grāmatas atvēršanu, droši jautājiet palīdzību mūsu tehniskajiem speciālistiem caur šo kontaktu formu: http://www.tavaskola.lv/Kontakti.