Skip to Content

Pirmsieņemšanas, prenatālā un jaundzimušo audzināšana

„ aiz laika, aiz telpas, aiz esamības
mazs bērniņš gaida
siltu klēpi ieligzdoties,
lai iemācītos
pacietību un mieru
gaida...”
( Meldra Gailāne)

 

    Maza, balta dvēselīte atnāk uz šo brīnumaino pasauli, nesdama sevī mīlestību un vēlmi radīt. Kā ļaut šai radīšanai notikt, nodrošinot piemērotus apstākļus jaunās dvēseles atnākšanai? Kā sagatavot harmonisku vidi, kurā bērns augtu saskaņā ar dvēseles vēlmēm, nevis tiktu sāpīgas pieredzes ierobežots? Šie jautājumi ir aktuāli daudziem topošajiem vecākiem.
    Psiholoģijas pētījumi liecina, ka prenatālās (pirmsdzemdību), dzimšanas un agrīnajām zīdaiņa vecuma pieredzēm ir sevišķi liela loma personības izveidē. Iespējams, vēl lielāka nozīme ir laikam pirms bērna ieņemšanas -  laikam, kad vecāki var nodibināt kontaktu ar nākamo bērnu, sarunājoties un sajūtot viņa dvēseli. Tas iespējams meditācijās, sapņos, var palīdzēt arī dažādas pašattīstības metodes, piemēram, holodinamika, dodot iespēju jaunajiem vecākiem sagatavoties gaidāmajai dvēselei un tās iespējamām īpašībām. Tādejādi attiecības ar bērnu var sāk augt vēl ilgi pirms viņa fiziskās atnākšanas.
    Uzskatām, ka labas audzināšanas atslēga ir sevis audzināšana. Vecāku uzdevums - būt pietiekami mīlošiem un zinošiem, lai dvēseles uzņemšana, gaidības, dzemdības un tālāka audzināšana varētu būt abusēji priekpilna un skaista.  Tam vajadzīga vecāku gatavība strādāt ar sevi – attīstot sevi gan fiziski, gan garīgi, kopjot savstarpējās attiecības, risinot savus no vecākiem mantotos jautājumus, nostiprinoties praktiskā cilvēcisko vērtību iedzīvināšanā ikdienā – jo otrai būtnei nodot iespējams tikai to, kas jau ir dzīvs un darbīgs pašā. Jo laimīgāki un harmoniskāki būs vecāki, jo laimīgāks un harmoniskāks būs bērns. Tādēļ šai sadaļā plānojam ietvert tādas tēmas kā pēcnācēju plānošanu, grūtniecību, gatavošanos dzemdībām, aprūpi, auklēšanu, audzināšanu, kā arī pašaattīstības un savstarpējo attiecību kopšanas jautājumus.

Mums zināmā latviešu valodā pieejamā informācija par iepriekš minētajām tēmām:
- dabiskām dzemdībām – „Gaidības un radības ar prieku” Linda Rozenbaha;
- mātes miesās iegūto psiholoģisko traumu ārstēšanu – „Mana Klēpja Auglis” N. Astelli Idalgo
- kontakta izveidošanu ar bērnu pirms ieņemšanas – Vilmas Lūles grāmatu sērijā. Šīs grāmatas var palīdzēt izprast vecāku un nākamā bērna saikni, kā arī sakārtot attiecības, ja ir gadījies jau izpaust kādu negatīvu domu vai emocijas.
-  atsevišķas tematiskas publikācijas, piemēram, iedvesmojošs raksts par mūzikas ietekmi uz vēl nedzimušo bērnu - www.delfi.lv...

Ja Tev ir zināmi vēl kādi vērtīgi informācijas avoti par šo tēmu, lūdzu sazinies ar mums.
Agnese Kalniņa un Ilze Ulmane.

Komentāri

Pirmsieņemšanas, prenatālā un jaundzimušo audzināšana

Ja ir runa tikai par latviešu valodā izdotiem materiāliem, tad diemžēl nevaru palīdzēt. Bet ja Jūs lasat arī krievu valodā, tad varu ieteikt Borisa Ņikitina grāmatas (ir arī internetā). Ir tā vērts!

JM

Iedzimtība un reinkarnācija

Pāris būtiskas rindkopas no raksta "Iedzimtība un reinkarnācija" ("Heredity and Reincarnation"; autors -John P. Van Mater, žurnāls "Sunrise", Aprīlis, maijs 1984):
-------------
Eventually the reincarnating ego seeks rebirth again and the processes of incarnation begin to take place. A child is drawn to parents with whom it has old ties, old causes to work out, and is almost invariably born in its own family stream from out of the past. The soul about to be born is karmically attracted to a certain couple. It sends forth an overshadowing influence or ray, which is dual in nature: one aspect enters the womb of the mother and the living ovum, the other enters the father, invigorating a particular germ cell. The father and mother-to-be join to provide a psychomagnetic link between the incoming ego and the waking germ cell. Happenings of various sorts often occur to abort this process, in which event the ego has to overshadow another life-atom and start again the reimbodiment procedure.

Where does heredity fit in? The reincarnating ego, drawn to its prospective parents, selects from the gene pool provided by them that which will express itself. There is no chance involved. The child, therefore, inherits first of all -- himself. He did not inherit his Self from his parents. He brought that with him, it is he. But the parents provided the genetic possibilities for him to reimbody all his particular strengths and weaknesses, faculties, talents. These may be similar to or different from either or both parents; most important, the DNA pattern in the fertilized germ cell will reflect the unique potentials of the incoming soul. It could hardly be otherwise since this pattern is shaped by and formed around the incarnating energies seeking to express as nearly as possible the multifaceted person coming to birth.
-----------
Pilnu rakstu skat.: http://www.theosociety.org/pasadena/sunrise/33-83-4/re-jvms2.htm

Ziemelnieks

Nāves un atdzimšanas mistērija

Tiem, kas lasa angliski:. Varbūt, ka kāda no šeit paustajām domām var būt rosinoša?
The Mystery of Death and Rebirth - Ingrid van Mater
http://www.theosociety.org/pasadena/sunrise/33-83-4/de-ivm3.htm
Avots: žurnāls "Sunrise" (Aprīlis/Maijs 1984)
zemāk - viena rindkopa no šī raksta (pārkopējot tas sanāca lielākiem burtiem nekā gribējās,- piedodiet)

Nelielam ieskatam - mazs fragments latviski:
(..) Visa piedzimšana notiek no neredzamā uz redzamo un grūtniecības process faktiski ir pasaules radīšana miniatūrā. Žurnāla raksts, kurā lasītājimem tika stādīti priekšā zinātniski pētījumi par to, kā sākas cilvēka dzīve, sākās ar vārdiem: "Ja jaundzimušie varētu atcerēties un runāt, viņi iznāktu no dzemdes, nesot sev līdzi tikpat brīnumainus stāstus, kā tie, kuru autors ir Homērs."(..)

Out of the invisible into the visible all birth takes place, and the process of gestation is in fact a story in miniature of the creation of a world. A magazine article presenting scientific research on how human life begins, opened with the thought: "If newborns could remember and speak, they would emerge from the womb carrying tales as wondrous as Homer's. . . . They would tell of cells swarming out of the nascent spinal cord to colonize far reaches of the embryo, helping to form face, head and glands. The explosion of such complexity and order -- a heart that beats, legs that run and a brain powerful enough to contemplate its own origins -- seems like a miracle. It is as if a single dab of white paint turned into the multicolored splendor of the Sistine ceiling" (Newsweek, January 11, 1982).

 

Ziemelnieks

Pirms apmēram 13 gadiem

Pirms apmēram 13 gadiem (1997.) apgādā "Sol Vita" iznāca pavisam maziņa Evelīnas Gravas grāmatiņa "Recepte visām receptēm". Tās apakšvirsraksts: Ezotērisks, psiholoģisks un sociāls ieskats bērna radīšanā.

Gan jau kādā publiskā vai privātā bibliotēkā šī gramatiņa ir atrodama. Ja nemaldos, tā bija iecerēta kā pirmā grāmatu ciklā, bet, cik man zināms, tad turpinājums nesekoja.

Ziemelnieks

vēl...

No savas pieredzes pūra varu padalīties, ka jauka un PRAKTISKI noderīga ir Dinas Ceples, Rudītes Brūveres u.c. mājdzemdību vecmāšu un mamiņu pieredze apkopota grāmatā "Gaidības un radības ar prieku". Atvainojos, ka esmu aizmirsusi autores vārdu (paldies viņai par šo grāmatu!!!)... Lai gan 2 mani bērneļi jau bija dzimuši mājās, tomēr gaidot trešo vienalga atradu sev noderīgas lietas un padomus:
- zāļu tēju ieteikumi gaidīšanas laikā
- domu spēks saiknē ar mazuli
-  vecmāšu rosinājumi NOTICĒT  sev un mazulim
- citu māmiņu pieredze
utt.
No sirds iesaku izlasīt jaunajiem, topošajiem vecākiem un..., kāpēc gan ne!?... arī pusaudžiem.

Šodien (13.04.10.)

Šodien (13.04.10.) Latvijas Radio 1 plkst. 14:05 skatnēja raidījums "Zināmais nezināmajā".
Raidījuma otrajā daļā RSU Anatomijas un Antropoloģijas Institūra vadītāja atbildēja uz it kā vienkāršiem raidījuma vadītājas jautājumiem, kas veltīti bērna attīstībai mātes miesās vēl pirms piedzimšanas. Tur izskanēja arī daža laba varbūt, ka ne visiem zināma lieta.

"Zināmais nezināmajā"
dzīvības procesi putnu olās un dzīvība pirms dzimšanas... mātes vēderā

skat.: www.latvijasradio.lv  - sadaļā "Programma un arhīvs"

Ziemelnieks

Ļoti just un domāt mudinoša

Ļoti just un domāt mudinoša ir Frederika Leboijē grāmata "Piedzimt bez vardarbības".

Jūs nepieminējāt latviski

Jūs nepieminējāt latviski izdotās Vladimira Megre grāmatas, kur, salīdzinot ar L. Vīlmu, bērna pirmsieņemšanas un pēcieņemšanas/pirmsdzemdību nepieciešamās darbības ir izskaidrotas vēl loģiskāk, it sevišķi grāmatā "Mīlestības rituāli".