Skip to Content

Kopā būšanas svētki

Biedriem no rezonanses grupas jauniešu kopā sanākšanām ne reizi vien ir bijis grūti pašdefinēties, vai kvalitatīvi veidot paštēlu, kas būtu saprotams konvenciālās valodas formu un domāšanas modeļu ietvaros. Sākotnēji mūsu nedēļas ilgā kopā būšana tika nodēvēta par nometni, taču vēlāk ar smalko palīgu atbalstu, mēs atskārtām, ka tie ir svētki - Kopā būšanas svētki.
Mēģinot atrast atbildi uz to, kas tad ir Kopā Būšanas Svētki, mēs varam atrast dažas atbildes, bet joprojām palikt jautājoši.
Kopā būšanas svētki ir:

- Neformālas izglītības, pieredzes apmaiņas projekts, -

kas būvēts uz kontemplatīvas bāzes. Kontemplatīvā - meditatīvā, vērojošā apziņa, caur kuras plašumu tiek apjausti dažādi spēles veidi.

- Spēle -
Kad tieši mēs apjaušam, ka mūsu izpausme uz Zemes, ir kā rotaļa? To ikreiz ir vērts atminēties sevī, lai ar bērna atvērtību un nevainību piedalītos unikālajos Dzīves svētkos. Šajos svētkos būtiska ir saspēle..
Saspēle starp spēlētājiem, starp vibrāciju toņiem un noskaņām.
Saspēle starp dažādiem spēles veidiem – meditatīvajām un garīgajām praksēm, terapeitiskajām un mākslinieciskajām nodarbēm.

- Sastapšanās caur Sirdi un Sirdī -
Intelektuālas svaru zāles lai paliek tajās institūcijās, kurās tās radušās. Mēs varam lūkoties cauri un aiz vārdiem, cauri un aiz koncepcijām, uzskatiem, pārliecībām. Tie ir un paliek tikai ierobežoti uzskati – ja arī ir saistīti ar šo ķermeni, šo pieredzi, šo personu vai kādu tradīciju, sektu, praksi u.c. ....Sastapšanās caur sirdi ir kā vēršanās tieši un nepastarpināti pie Otra patiesās iedabas – cieņā pieņemot dievišķību tajā.

- Kopīga pilnveides laboratorija -

Esot kopā ar tik dažādu pieredžu, kvalitāšu, nokrāsu un brīnumu pilnām būtnēm, mēs spējam pilnveidoties daudz kvalitatīvāk un ātrāk. Otrs cilvēks – mums neparedzamais, brīžiem nepieņemamais vai svešais visbiežāk atklāj kaut ko par mums pašiem.

- Alternatīva Būšanas iespēja, -
kas tiecās uz harmonisku atraisīšanos un katra cilvēka apslēpto iespēju realizāciju.

- Eksperimentāla būšanas forma, -

kas ikreiz esot notiekošā atvērtībā var veidot jaunus risinājumus, ieskatus, spēles, prakses vai rituālus, kas nepieciešami Lauka ietvaros esošajiem.

Šajā darba grupā var interesēties par kopīgajiem notikumiem, publicēt mums svarīgos materiālus, apspriest, ietiekt, ierosināt un papildināt mūsu visu Kopējo potenciālu. Šeit nav kļūdu, bet ir tikai jaunas izaugsmes iespējas.
Visu gaišu.

Rezonanses lielā kopā sanākšana augustā

Kopā būšanas svētki
Rezonanses nometne 2010
23. - 29. Augusts
Ādaži, „Intlapas”

Ommm nibusss. Rezonanses stunda publiskajā transportā.

Sveiki, saules stariņi.
Beidzot sajutu, ka vajadzētu uztaisīt Ommnibusa stundu.

Padomā ir Otrdiena, 1. jūnijs.
Pirms tam varētu sastapties un nokļūt uz kopīgā viļņa.
Pats brauciens - posmā no četriem līdz septiņiem.
patīkami atgriezties mājās no darba.

Rīgas satiksme vēl nav apstiprinājusi Omnibusa stundas brīvbiļetes, tāpēc kartiņa pāris braucieniem, kā arī banāni un jautrs noskanojums būs jāsagādā pašiem.

Notikuma ideja droši padodama tālāk arī draugiem.

Ādaži, "Intlapas", 28., 29., 30. maijs. Kopā būšana un talka

Šajā nedēļas nogalē talka un rezonanse "Intlapās".
Savvaļā teritorija pie Gaujas ir gatava uzņemt viesus.

Plānā viss tas, kas pašiem liek justies labāk.
3 dimensijas, kur pielikt roku:
Māja, Sēta, Mežs

Mežā plāns iekopt džungļu taku, kas ved uz pussalas apdzīvotāju "intiņu" rituālu vietu.
Līdzi mačetes, cirvīši, zāģi, trimmeri u.tml. koka apstrādāšanas instrumenti.
Krāsas, mūzikas instrumenti, u.c.

vairāk ziņas un ielēkšana mašīnās:

Rezonanses stunda 15. aprīlis

Esam lūgti pievienoties Rezonanses stundai šo ceturtdien.
Sākotnējā plānā - Stihiju mijiedarbība kustībā un telpā.
Attīstība grupas lauka ziņā.

19:00, Tallinas iela 47-5
26777233
***

Rezonanses stunda Undīnē

11. martā Pasaku Mājā Undīne esam aicināti piedalīties Ideju talkā pat to kā palīdzēt izdzīvot šim unikālajam Dzīvo sapņu veidojumam.
Pasākuma noslēgumā arī ievads Rezonanses stundā no18:18 līdz 21:21
Īpaši aicināti visi, kas šajos notikumos vēl nav bijuši klāt.

Pavasara Kopā būšanas svētki Intlapās. Notikums bez programmas.

Šīs reizes vadmotīvs bija – visiem kopā satikties, pieaicināt mūsu augstāko potenciālu – iekšējo gaismas centru un uz vietas lūkoties, kas mums ir „uzkrājumā”, kas tieši mums, tieši tagad ir nepieciešams kā grupai, kā grupas vienībai.
 

Pavasara Kopā būšanas svētki "Intlapās"

Mīļie draugi un domubiedri!
Esam aicināti pievienoties pavasara sanākšanā (2.-5. aprīlis) - kopā būšanas svētkos "Intlapu" mājās Ādažos. Mārtiņa Kandera dēvētā Brīnumzeme ir atkususi un gaida savus atdzīvinātājus.

Cik apzinos, šī notikuma centrālais motīvs ir dabas atmošanās un kopā būšanas prieks.
Konkrētāku plānu atstājam Lauka viedības ziņā.

Līdzi ņemam guļammaisus, matracīšus, smaržas, skaņas un mūzikas instrumentus.
Vairāk ziņu un koordinācijas - 26777233 (Ģirts)

Uz drīzu un dzīvu!!!

Pilnības atklāšana sevī

"Kad mēs atklājam cik viss ir nevainojams, atliek vienīgi atgāzt galvu pret debesīm un skaļi smiet."

Princis Gautama Sidharta,
budisma pamatlicējs, 563. - 483. g. pmē.


"Evolūcijas īstais noslēpums ir tās pilnības atklāšana, kas jau ir katrā būtnē; ka šī pilnība ir nosprostota un ka tās bezgalīgā straume, kas ir viņpus aizsprosta tiecas izpausties."
Patandžali (3.gs. pmē.)

Šī atziņa vada mani un daudzus tuvus Rezonanses domubiedrus. Savu savstarpējo apmācību un pieredzes apmaiņas pamatā likta šī aizsenā patiesība un liekama arī tālejošas Izglītības pamatā. Sākt no Veseluma. Atraisīt, atdzīvināt un atbalstīt to īpašo vēstījumu, ar kuru katrs esam ieradušies šajā ķermenī, šajā dzīvē un Pasaulē.
Mācīties būt, ne tikai kļūt!

Rezonanses stundu cikls - stihijas mūsos.

Kas ir stihijas? Kā tās izpaužas? Dabā vai mūsos? Kā varam tās harmonizēt? Kā varam tās iepazīt, apzināt un izgaismot sevī, lai pilnveidotu savu Būšanu pasaulē?

Šie ir daži no tiem jautājumiem, kas rosināja mūsu grupu uz sanākšanām, kas veltītas tieši stihiju izpētei. Padomā ir iepazīt stihijas caur dažādām metodēm un instrumentiem - izmantojot skaņas, kustības, ritma, balss un dažādas sajušanās iespējas.

Vēlamies izgaismot sevī šos aspektus - gan savstarpējā sajūtu un impulsu improvizācijā, gan pieaicinot cilvēkus, kas pārzina kādus stihiju iepazīšanas veidus un  varētu tos iemācīt mums.

Sanākšanas notiek spontāni un dažkārt arī plānoti, vietās, kas var mainīties.
Lielākā uzmanība uz kopā būšanas prieku un sevis pilnveidi.
Otrdienas vakari.

Interesēties un satikties - Ģirts 26777233

Kustība kā garīga prakse un "Deviņu kustību mācība"

Ceļojot pa pasaules tīmekli uzduros Ruth Davis mājaslapai. Viņa ir sieviešu Rumi, kuras pielūgsmes forma ir meditatīvā kustība. Lasot sajutu nepieciešamību pārtulkot atziņu kristālus - „9 sakrālās kustības”. Pati Rūta norāda, ka:
„Deviņu iekšējo un ārējo kustību sērija sniedz mieru un viedumu. Katra kustība sevī ietver garīgu noslēpumu un mācību. Pēc savas iedabas tās ir dievbijīgas, radošas un var papildināt jebkuru garīgo ceļu.

Stāvot kājās un kustoties plūstošās Tai Či stila kustībās, viena kustība pārtop par nākamo. Katru kustību pavada lūgšana, lai padziļinātu kustības izpratni. Secība ir oriģināla un vienreizēja. Tā ir kustīga meditācija, ziedojums.

Vienkārša, taču dziļa, - katras kustības vēstījums ir sēkla, kuru iesējot savā praksē, atklājam aizvien dziļāku patiesību.
Tas, kā mēs šajās kustībās jūtamies ir svarīgāks par to kā tās izskatās.
Visak kustības tiek veiktas Sirdī un no Sirds. To iedvesmas avots ir dievišķās sievišķības pielūgsme. Katra no kustībām tulko vienu no deviņām dieviķās sievišķības izpausmēm.”

Ruth Davis

Kustība kā garīga prakse

Deviņu kustību mācība

1.    Stāvot Dieva Sirdī
„Es jūtu Dieva klātbūtni tieši sev priekšā. Pati Dieva Sirds ir tieši man priekšā. Savā pazemībā, es ieeju tajā. Es stāvu Dieva Sirdī. Esmu pilnībā redzama un pilnībā mīlēta. Esmu drošībā un esmu mājās.”

Rezonanses stunda - kustība (2. marts)

Šis ir atvērtais dokuments, ko var rediģēt visi darba grupas biedri. Ierosinu vienam papildināt otru, īstenot Lauka principu iekš šī rakstiņa. Novērojam un atbrīvojam cenzūras mehānismu. Apjaušam, kā runātājs runā caur grupu. Piebilstam visu, kas nepieciešams.

Nāc, Dieviņi, uz manīmi šovakaru vakarēt.
Vakara noskaņošanās, sevis sajušana, mierīga elpa. Pieaicinām visu klātesošo nama saiminiekus baltajos linu krekliņos. Lai tie harmonizējas savā starpā un ļauj harmonizēties mums vienam caur otra ķermeni.

Kas ir ķermenis?

Kas ir kustība? Cik dziļa, cik sekla? Cik izpausta, cik neizpausta? Cik stihiska, cik plānojama?

Mēs ļaujam ķermeni vadīt tā dabiskajai inteliģencei. Fokuss uz sevi un mūziku (Kitaro - Endless water). Atbrīvojam visas kustības, kuras ķermenim sajūtas nepieciešamas.

Iespējamā fokusa pāreja - viens ķermenis - ķermeņu kopums, grupas vienība. Viena lapa un visas koka lapas. Katra atrod savu vietu zem saules. (Valdis Muktupāvels - Dzeltenas lapas tumšajā straumē)

Grupas iekšienē tikai atsevišķas sastapšanās, saskatīšanās, sakustēšanās. Katrs iegājis sevī.

Impulss - uzdevums - grupa izjūt vienu atsevišķu cilvēku un kustās tā vibrācijās. Vadošais cilvēks nosaka dinamiku un nodod stafeti tālāk. Visi ir iesaistīti vienotā fokusā. Atraisās rezonanses process. Susuru laimes dejas un kosmiski virpuļi.

Visi cilvēki uz grīdas. Atpūšanās un kopējas elsas. Grupas skaņas. Aiziet stihiskais, "īstais" process.. Grupas apziņas momenti - viss notiek pats no sevis-mēs ļaujamies...

Individualitātes saplūst vienā skaņu mandalas radībā šeit un tagad...

Rezonanses stundas

"Rezonanses stundas" ir tematiskas vienības no "Kopā būšanas svētku" notikumiem.
Atšķirībā no pēcāk minētajām sanākšanām, rezonanses stundas notiek vienreiz vai divreiz nedēļā dažu stundu garumā, un atkarībā no dalībnieku vēlmēm un iespējām tiek veltītas skaņas, kustības, krāsu, tēlu u.c fenomeniem.

Katra stunda ir tematiska - tai ir kāds vadmotīvs un kopējais fokuss. Stundu vadītāju lomas ir pārplūstošas. Kāds var būt iniciators stundai, taču stundas norise atkarīga ko kopējās apziņas izjūtas, biedru iniciatīvas, no tā, kā mēs papildinam un harmonizējam grupas veselumu ar savu īpašo pienesumu.

Rezonanses stundām ir grūti uzrādīt kādu galēju, par visām reizēm nosakāmu mērķi. Šo stundu mērķis atklājas pašā to notikšanā, pašā rezonanses un "saskaņošanās" gaitā, kuru vada grupas apziņas viedība tiecībā uz Mīlestību un Harmoniju. Mērķis ir tīra sevis Apzināšanās un kopā būšanas prieks Šajā mirklī. Tīri konceptuāli stundām ir atklājami un iecerēti vismaz daži aspekti

  •  Stundu process ir terapeitiskas dabas - iesaistīšanās grupas darbā ir uz pašatbildību un atbildību visu priekšā vērsts notikums, kura gaitā mēs pārveidojam, kristalizējam, izgaismojam un iemīlam savas piemirstās daļas, citu dalībnieku personības aspektus sevī, atveroties harmonijas un mīlestības avotam cilvēkā.
  • Stundas ir radošas un spēlīgas iedabas. Stundu gaitā atklajas mūsu "stikla kalnā" apslēptās spējas, kuras savu izpausmi un realizāciju rod tieši grupas darbā, kurš ir kā atvērta vieta mēģinājumiem un sākotnēji iedomātām "kļūdām", kas finālā izvēršas par jaunām iespējām.

Kristalizētās atziņas pēc nometnes

Kopīgajā sanākšanā notikušais ir mums grūti atveidojams. Tas bijis daudzsološs, bet neparedzams pieteikums tam, kā dzīvot tieši tā, kā mēs vēlamies - tieši tā, kā mūs vada mūsu Sirds apziņa. Dziesmas un ritmi, kas jaucas, dejo un spēlējās ar meditatīviem vingrinājumiem, sakrālajām dejām un mantrām. Krāsainas līnijas, kas ved tieši pie dvēseles dziļumiem, tieši pie mūsu koku saknēm. Dainas, kas nostiprina ci gun vingrinājumu kvalitāti. Rotaļas, kurās spēlējas laumas, fejas, satīri un fauni. Peldes, kurās piedzimstam no jauna. Sarunas, kurās atceramies sevi. Dejas, kurās atceramies par prieku - prieku kustēties. Pati Esamība, kura svin sevi caur mums. Tas un viss nepasakāmais, vārdos netveramais...
Tas pavisam droši ir pasākums, kura būtība var atklāties tikai pašā pasākumā - pašā tā notikšanā. Brīvā un dzīvā pieredze bija iespiedusies mūsu šūnās, un šo brīvības frekvenci mēs ar lielu vilni iznesām ārpus Intlapām. Aptuveni kādu nedēļu pēc sanākšanas tā intensīvā pieredze sāka nogulsnēties virs ikdienas dzīves virsmas. Tad tapa arī vadlīnijas un ierosmes citām sanākšanām:

"Harmonizācijas un iekšējā līdzsvara pēc ir vērts apzināt tos principus, kuru ietvaros darbojas Kopības svētki. Principi viens otru caurauž un papildina, tie nav fiksēti stabili veidojumi.

Apzināšanās (vērīga attieksme pret notiekošo, pret šo mirkli, pret sevi un kopību)

Ieklausīšanās (savās patiesajās izjūtās, ieklausīšanās citos, ieklausīšanās Laukā)

Rezonanse (kopējais fokuss, kopējais toņa augstums vai krāsu spektrs, kuru ietvaros realizējas patiess un kvalitatīvs grupas darbs)

Tikšanās pirms nometnes. Kopsavilkums

REZONANSES vasaras nometne
Pieredzes apmaiņas un sadarbības treniņš

26. - 30. augusts
lauku mājas "Intlapas"

17. augusta tikšanās kopsavilkums

Ej, Laimiņa, Tu pa priekšu, es Tavās pēdiņās.

Milzu prieks, ka Laimiņa ir mūs savedusi kopā. Izjūta ir tāda, ka savedusi ļoti likumsakarīgi, un ar mums vēl līdz galam neapjaušamu nodomu. Tās plāns ir lielāks par mums pašiem – mūsu spēju to šobrīd apzināt un apstrādāt.

Tā ir personīgā izjūta pēc vakardienas tikšanās. Kopējā vibrācija bija ļoti unikāla un lieki vārdi varētu to vienīgi sašaurināt. Vairāk jātiecas uz dzīvo saskarsmi un klātbūtni.

Neliels atskats – atgādinājums:

Vakara rezultātā nonācām pie atziņas, ka nekādu konkrētu plānu nometnei sastādīt nevaram. Varam vienīgi kooperēties ar saviem biedriem, kas dod valdziņus – ieved dažādajās spēlēs. Kooperēties ar biedriem un pārējo atstāt plūstamības un kopējā lauka ziņā.

Šeit vēlreiz jāatminās Johans, kurš jau labu laiku pirms nometnes, par šo ideju atzina – Jums būs jāmācās strādāt ar plūstamību un plūstamībā.
Šī paredzējuma priekšā, kā reizi esam nostājušies. Varam tikai saglabāt savu atvērtību un mācīties no Gaujas, kuras krastos Būsim.

Tas, ko varam darīt patreiz – ir aktivizēt sevī sajūtu par tām spēlēm, rituāliem, dziesmām, dejām un rotaļām, kuras varētu nest gaismā. Aktivizēt sevī sajūtu apziņas fonā un pārējo atstāt Kopējā Lauka ziņā.

Kas ir šis kopējais Lauks? Tas, ko man atbild –

Universālās inteliģences izpausme caur grupu un grupā.
Izpaužas, kā informācijas, enerģijas un apziņas nesējs.
Pauž sevi caur samēru, harmoniju un skaistumu.

Pirmā Rezonanses nometne - 2009. gada vasara. Sākotnējais aicinājums un pirmvīzija

REZONANSES vasaras nometne
Savstarpējās pieredzes apmaiņas un sadarbības treniņš
 
 

26. - 30. augusts
lauku mājas "Intlapas"
Ādažu novads, ~35km no Rīgas
 
 
Ievadam:


Pavisam droši varētu teikt, ka šobrīd lielākā daļa no mums ir uz sliekšņa, kur paveras jaunas iespējas un apvāršņi savai un planētas izaugsmei.
Saules sistēmā ienākot spēcīgam energo informatīvajam lādiņam, dienas gaismā atklājas arī mūsu daudzdimensionālā iedaba. Atraisās mūsu piemirstās Gaismas būtības spējas un izkristalizējas esošās. Šīs jaunās galaktiskās dienas lēktā vēl mostamies no snauda un no nakts izkāpjam kā mazuļi, kas vēl tikai apgūst jauno teritoriju.
 
Tas, cik mēs labi realizējam savas iespējas un potenciālu ir lielā mērā atkarīgs no tās kopības, kurā to darām. Tādas kopības, kas pieņem, tiecas saprast, apzināt un atbalsta mūs centienos uz pilnvērtīgas Gaismas un Mīlestības enerģiju noenkurošanu virs Planētas zeme. Tas cik aktīvi realizējas mūsu sapņi un vīzijas lielā mērā ir saistīts ar to, cik līdzīgie ir mums blakus.
Šai sanākšanai ir liela nozīme, kaut vai tāpēc, ka mēs nostiprināmies kopībā. Nostiprināmies kopīgā vibrācijā un rezonansē ar šo piepildošo Klātbūtni.

Satura barotne